niedziela, 27 kwietnia 2014

Szata z żurawich piór. Galeria Freta.

Jak pisałam w moim poprzednim poście, w związku z  japońskimi zainteresowaniami Mai, byłyśmy wczoraj w Galerii Freta, na Nowym Mieście, na spektaklu teatralnym pt." Szata z żurawich piór".
Pogoda wczoraj nie dopisała wcale, ale humor tak. Po przestąpieniu progu Galerii przywitał nas... elf. Maja trochę speszyła się, co, jak sądzę nie było zamierzeniem elfa. Zdjęcia elfa, nie zamieszczę tutaj, bo dla zainteresowanych teatrzykiem, nie będzie już... niespodzianki.
Elf poprowadził nas do magicznego miejsca tzw. poczekalni. Wystrój "poczekalni" utrzymany w konwencji stylowej komnaty zamkowej hmm...zamożnej hrabiny czy królowej, ze wstawkami dla dzieci; typu kolorowe krzesełka, stoliczek z przyborami do malowania.


  
Tuż obok "komnaty" za szklanymi oknami była Scena Elfów, na której miał się odbyć teatrzyk.
Kiedy publiczność była już raczej w komplecie elf podbiegł do dzieci z zapytaniem o dzwoneczek (który miał zapowiadać przedstawienie). Dzwoneczek, po krótkich poszukiwaniach, z udziałem dzieci, odnalazł się. Chętne dzieci (w tym moja Majka) oznajmiły dzwoneczkiem, że przedstawienie się rozpoczyna.
Młodzież usiadła wygodnie na poduszkach przed sceną. Dzieci komentowały żywo przedstawienie, a zwłaszcza jeden chłopczyk: "mamo, podoba mi się to przedstawienie", "mamo, czy to już koniec?" i inne komentarze , ale już związane z fabułą teatrzyku. Aktorzy podchodzili do dzieci na wyciągnięcie ręki, pytali się o ich zdanie. Było trochę wplecionej improwizacji, co mi się zawsze bardzo podoba, no i dzieciom też.


 

Na koniec dzieci mogły dotknąć prawdziwych japońskich lalek-kukiełek, wachlarzy oraz  posłuchać ich historii.
Było też robienie wachlarzy z papieru  i wpisy do księgi pamiątkowej.

Przedstawienie Mai podobało się, ale bez fajerwerków. Był to niezwykły spektakl, połączony z prawdziwymi japońskimi rekwizytami, japońską delikatną muzyką  w niezwykłej scenerii. Coś oryginalnego, coś innego niż wszystkie dotychczasowe przedstawienia dla dzieci, w których uczestniczyłyśmy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony komentarz:)
Chętnie odwiedzę również Twojego bloga i podzielę się moimi uwagami:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Pink Transparent Star