środa, 17 lipca 2013

Jaś i Małgosia w Teatrze Kamienica
Od dawna nosiłam się z zamiarem wyjścia z Mają na jakiś spektakl, pod warunkiem, że nie polegałby on na biernym uczestniczeniu i patrzeniu, ale w współuczestniczeniu i interakcji aktorzy-widownia.

Przewertowałam wszystkie możliwe strony z teatrami i wybór padł na Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego, przedstawienie "Jaś i Małgosia". Nie zawiodłyśmy się!
Aktorzy od początku nawiązali kontakt z publicznością, nie tylko z dziećmi, ale i z dorosłymi.

Przez cały czas trwania spektaklu dzieci brały czynny udział w: na początku, poszukiwaniach przez Jasia i Małgosię drogi do domu, spotkaniu Baby Jagi, która przedstawiła się jako Babcia Jagoda, co by nie przerażać i straszyć dzieci, aż wreszcie na końcu, dzięki magicznemu zaklęciu, wypowiedzianemu przez wszystkie dzieci, przemienienia Baby Jagi  w czarnego ptaka i wygnania jej na zawsze do lasu.

Były śmiechy, tańce, śpiewy, rozmowy z aktorami. A po zakończeniu przedstawienia warsztaty teatralne odkrywające magiczny świat animacji i scenografii teatru. Na koniec rozdawanie autografów i zdjęcia.

Moja córka była zachwycona!

A co mi się spodobało? Aktorzy nie trzymali się sztywno swojej roli. Genialnie improwizowali, w zależności od reakcji dzieci, które oszalały na punkcie Jasia i Małgosi. Maluchy brały czynny udział w przedstawieniu. Od początku do końca większość najmłodszej widowni znajdowała się tuż przed sceną, jak moja Maja.

Spektakl adresowany jest do widzów 3-6 letnich, aczkolwiek były pojedyncze "sztuki" młodszych, które równie świetnie się bawiły.
Całość trwa nieco ponad 1,5 godziny, bez przerwy. Oczywiście nie ma problemu wyjść na siusiu z maluszkiem.
Co do kwestii formalnych, to bilety można zarezerwować telefonicznie i opłacić drogą pay-u, które następnie odbieramy w kasie teatru. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba dwa razy biegać do teatru.
My tak zrobiłyśmy.
W dniu spektaklu można również wykupić miejsca dodatkowe tzw. wejściówki.Tak zrobiło sporo rodziców z dziećmi.
Polecam.Świetna zabawa gwarantowana.
6 komentarzy:

 1. Zachęciłaś mnie tym wpisem. Może przy najbliższej okazji pobytu w Stolicy wybierzemy się na ten spektakl. Ciekawa jestem reakcji mojego Malucha:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie:)Macie już zaplanowany przyjazd?
   Na pewno byłby pod wrażeniem. Mojej Mai bardzo się podobało, a jest krytyczna dziewczynką i nie wszystkie przedstawienia dla dzieci obdarza takim samym zainteresowaniem..

   Usuń
 2. wow, ale super! ciekawe czy w mojej okolicy też są takie spektakle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas przedstawienia dla dzieci organizuje również biblioteka i dom kultury; gdzie wejściówki są bezpłatne..

   Usuń
 3. Tego typu przedstawienia to ja rozumie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chodziłam z moja chrzesnica do teatru baj na Pradze ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz:)
Chętnie odwiedzę również Twojego bloga i podzielę się moimi uwagami:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Pink Transparent Star