piątek, 15 maja 2015

Warsztaty kreatywne dla dzieci w Totomato w Warszawie. Temat przewodni - Upcycling.

Jak tylko dowiedziałam się o plastycznych warsztatach w Totomato, od razu wiedziałam, że muszę tam zabrać moją Maję, która jest fanką manualnych robótek. Dlatego w ubiegły weekend byłam z moją 6 -latką na fajnych warsztatach plastycznych w Totomato. Wstęp oczywiście wolny.

Było to pierwsze z cyklu  "ekologicznych" spotkań w Totomato, prowadzone przez świetną animatorkę z grupy animacyjnej Sowaliska.
Na zajęciach zapoznałyśmy się z pojęciem upcyklingu. Słyszałyście wcześniej o tym?
Recykling- tak.., ale upcykling? - nowe doświadczenie. Upcykling, to nic innego, jak twórcze przetwarzanie odpadów. Upcykling pobudza wyobraźnię, twórczy zapał i uczy znaczenia ekologii w dzisiejszych czasach.

Dostałyśmy ( mamy też brały udział!) tekturowe opakowania po .. mleku. Ze zwykłej tektury, którą wyrzucamy na co dzień do śmieci.. zobaczcie, krok po kroku, co wyczarowałyśmy pod czujnym okiem pani Moniki.

Co można wykreować ze zwykłej tektury po mleku, mając do dyspozycji nożyczki, różnobarwne, mieniące się cekiny, piękne, kolorowe, ozdobne taśmy i papier samoklejący?


Powstają genialne torebeczki, portmonetki. Wspaniałe, bo zrobione własnoręcznie, według swojego     pomysłu, uznania. W przerwie, dziewczyny przygotowywały ekologiczny przepyszny koktajl,  na bazie ekologicznego mleka i owoców.
 Kolejne ekologiczne warsztaty zapewne wkrótce, śledźcie na FB.

2 komentarze:

  1. Widać, że Maja zadowolona - bardzo fajnie spożytkowany czas :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak, fajne i klimatyczne miejsce i wspaniałe warsztaty, a na koniec dziewczyny dumne ze swoich prac!

      Usuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz:)
Chętnie odwiedzę również Twojego bloga i podzielę się moimi uwagami:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Pink Transparent Star