środa, 7 listopada 2012

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom w Warszawie

 Do 6 grudnia można bezpłatnie  zaszczepić przeciw pneumokokom dziecko między 24 a 36 miesiącem życia włącznie, które jest zameldowane w Warszawie.

                                                        
Większość mam warszawskich zapewne słyszała o tym.Ja żałuję, że nie zaszczepiłam swojej córki wcześniej. Obecnie niestety nie mogę tego już zrobić, bo Maja skończyła 3 lata już w lutym.Huberta zaszczepiłam odpłatnie.
Szczepionka, wiemy, jest droga około 330 zł.Jest jej kilka dawek.

Dlaczego warto szczepić przeciw pneumokokom?


- Mój syn w efekcie przebytego zakażenia pneumokokowego nie słyszy na jedno ucho, ale to nic w porównaniu z ciężkimi, nieodwracalnymi powikłaniami, z jakimi zmagają się rodzice innych dzieci - powiedziała PAP prezes Stowarzyszenia Parasol dla Życia, Sabina Szafraniec.


Pneumokoki to bardzo groźne bakterie. Są jednymi z najbardziej agresywnych i niebezpiecznych drobnoustrojów. Bardzo trudno je zwalczyć.Są odpowiedzialne za zapalenie opon mózgowych, zapalenie dróg oddechowych w tym płuc, zapalenie ucha środkowego i sepsę.Dziecko, które jest nosicielem pneumokoków, może zarażać innych, inne dzieci. Bakterie przenoszą się drogą kropelkową i przez bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Wystarczy zatem kichnięcie lub kaszlnięcie, by zasiedliły inny organizm.Około 60% przedszkolaków jest nosicielami tych bakterii...
Najbardziej podatne na choroby pneumokokowe są osoby w podeszłym wieku, u których częsta choroba jak zapalenie płuc wywołana jest właśnie przez pneumokoki oraz dzieci przedszkolne, żłobkowe w okresie ich obniżonej odporności.
Szkoda, że tylko w Warszawie jest taka akcja i maluchy spoza stolicy nie mogą z tego dobrodziejstwa skorzystać.
Na zachodzie szczepienia przeciw pneumokokom wchodzą w zakres szczepionek obowiązkowych.
Więcej informacji na temat  pneumokoków jest tutaj(klik)
Szczepiłyście przeciw pneumokokom swoje maluszki?


źródło informacji

4 komentarze:

 1. Fajnie, że jest taka możliwość. Też szczepię mojego Malucha na pneumokoki, została nam jeszcze jedna dawka. Ale u nas nie ma jej za darmo niestety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też zaszczepiłam, niestety sami musieliśmy za to zapłacić, ale trudno... Niemniej jednak, fajnie że bywają takie akcje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem antyszczepionkowa oprócz podstawowej listy, jeśli nie ma szczególnych wskazań, ale dobrze, że rodzice mają wolny wybór, który dodatkowo nie łączy się z wydatkiem. Po szczegółowej rozmowie z pediatrą nie szczepiłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. zadnych szczepionek oprocz tych obowiazkowych..nie ma sie co truc niepotrzebnie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz:)
Chętnie odwiedzę również Twojego bloga i podzielę się moimi uwagami:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Pink Transparent Star