czwartek, 8 listopada 2012

Mała wróżka Amelka i Świnka Peppa

Wczoraj pożyczyłyśmy z biblioteki kilka książeczek. Przedstawię dwie z nich, które wczoraj przeczytałam Majce i które jej się bardzo podobały.Zwłaszcza Amelka. Dlaczego? już się rozpisuję.

1. Mała wróżka Amelka.Na tropie Dudusia.

Kolejna książeczka z serii o wróżce Amelce.O jednej, zatytułowanej "Nocne Strachy" już pisałam wcześniej tutaj (klik).O czym jest książeczka?Dwoje rodzeństwa: Julka i Kajtek przeżywają chwile grozy:) Znknął Duduś, ich najlepszy przyjaciel!Czy to porwanie, ucieczka z domu?Na szczęście zjawia się Amelka, wróżka-detektyw i jej wierny pomocnik Gucio.Tropili, badali, aż w końcu wytropili Dudusia i wszystko skończyło się happy endem.
Kim jest Duduś? biała przytulanka Julki, którą mama włożyła do prania...;)
Najbardziej Mai podobało się: wyścigi Julki i Kajtka - kto pierwszy do pokoju!
Dlatego, że Maja teraz jest na etapie: nikt ze mną nie wygra, jestem najszybsza.A niech tylko, ktoś jej nie da wygrać, jest wtedy awantura i płacz- niestety emocje biorą górę.
Podobały jej się również poszukiwania Dudusia i ilustracja z labiryntem.Od razu przystąpiła do dzieła: paluszkiem poszybowała po zawiłych ścieżkach labiryntu.
Zdecydowanie labirynty i wyścigi uwielbia.

2.Świnka Peppa. 

Nieważne o czym są książeczki z serii o śwince Peppie, zawsze Mai się podobają.Pani Gazela robi zbiórkę na naprawę przeciekającego dachu w szkole.Wszyscy zatem deklarują swoją pomoc. Urządzają wyprzedaż swoich używanych rzeczy i cennych, ale niepotrzebnych przedmiotów.I tu Maja dowiedziała się co to znaczy słowo "wyprzedaże",po czym zapytała: Mamo będziemy razem chodzić na te wyprzedaże? I już mam towarzyszkę zakupów;)5 komentarzy:

 1. Świna Peppa jest świetna. My mamy książeczkę o Tacie, ale chcę dokupić kolejne z tej serii. Szkoda, że w naszej bibliotece nie ma książeczek dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście szkoda.. tak sobie myślę,że pożyczanie książeczek, ich wybieranie przez dziecko jest świetną, edukacyjną zabawą:)

   Usuń
 2. Mój mały siostrzeniec uwielbia Peppe

  OdpowiedzUsuń
 3. taak,to chyba jedna z niewielu bajek, którą uwielbiają dziewczynki i chłopcy

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony komentarz:)
Chętnie odwiedzę również Twojego bloga i podzielę się moimi uwagami:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Pink Transparent Star